.

Z diskuze...

Mara Salvatrucha

Původ ''MS-13''

...klikni na zobrazit celé
Mara Salvatrucha vznikla pravděpodobně v 80. letech v L.A. V Salvadoru tehdy byla občanská válka, ve které umíraly statisíce lidí ročně a mnoho lidí proto migrovalo do USA, kde chtěli Salvádorci začít nový život. První velká vlna Salvádorců se nakonec usadila v LA v Rampart Area, kde hledali levné bydlení a práci, nicméně nebyli příznivě přivítání Mexiko-Američany, kteří již zde byli usídlení. Navíc již v té době ve čtvrtích řádily místní gangy.

Místní gangy začali ihned nemilosrdně Salvádorce zabíjet, hlavně tu mladší část. Na svou obranu pak migranti vytvořili gang Mara Salvatrucha rovněž známý jako MS-13. Název vznikl pravděpodobně kombinací "La Mara" (Salvádorský násilný gang) se Salvatruchas, což je označení pro Salvádorské Národní Osvobozenecké Jednotky. Jedná se o skupinu vycvičených vojáků, zaměřených na partyzánský způsob boje.Další zdroje uvádí,že Mara Salvatrucha se jmenuje podle rasy bojových mravenců,nebo že ''Mara'' znamená gang,''Salva'' je zkratka pro Salvádorský a ''trucha'' jako mazaný. Číslo 13 pak bylo dodatečně přidáno jako výzva Californskému vězeňskému gangu Mexican Mafia.

Nově založený gang se překvapivě rychle zabydlel a velice brzo se stal v okolí známý svou brutalitou, jelikož mnoho zakládajících členů gangu mělo bojové zkušenosti z cvičení partyzánských jednotek. Gang se velice rychle zorientoval, co a jak se v okolí děje a místní gangy (z Rampart Area) zaskočil a prakticky i zničil.

Článek byl zčásti převzat a zčásti námi poupraven.Děkujeme B.C.

Žádné komentáře
 
http://mara-salvatrucha.7x.cz